PATENTLE TÜRKİYE

PATENTLE TÜRKİYE

 

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından bu yıl 2.si düzenlenecek olan üniversite (ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora) öğrencilerine yönelik patent yarışması başlıyor.

Patentle Türkiye sloganı ile başlayacak olan yarışma, üniversitelerde patent konusunda farkındalık oluşturulması, üniversite öğrencilerinin profesyonel meslek hayatında veya akademik çalışmalarda kullanacakları teknik bilgilerle donatılması ve öğrencilerin ülkemizin teknolojik gelişmesinde önemli bir yer tutan buluş faaliyetlerine özendirilmesini amaçlamaktadır.

Yarışma sürecince, üniversite öğrencilerinin www.turkpatent.gov.tr internet sitesi üzerinden e devlet yoluyla sisteme giriş yaparak ücretsiz olarak online patent başvurusu yapmaları sağlanacaktır.

AMAÇ ve FAYDA

Üniversitelerimizde üretilen teknik bilginin patente dönüştürülerek ülke ekonomisinin ve teknolojisinin gelişmesine katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

 

HEMEN BAŞVURUN

TÜBİTAK Teşvikleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye http://www.turkpatent.gov.tr/TURKPATENT/commonContent/Tubitak

KOSGEB Teşvikleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye http://www.turkpatent.gov.tr/TURKPATENT/commonContent/Kosgeb adreslerinden ulaşabilirsiniz. 

 


BU HABERİ SOSYAL MEDYA DA PAYLAŞ