YOİKK 2014-2015 EYLEM PLANI AÇIKLANDI

Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) 20. Toplantısı, 3 Temmuz 2014 tarihinde Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKÇİ’nin başkanlığında Ekonomi Bakanlığı’nda gerçekleştirildi. YOİKK 2014-2015 Eylem Planlarının kamuoyuna duyurulması amacıyla düzenlenen toplantıya Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı Halim METE, Uluslararası Yatırımcılar Derneği Başkanı Serpil TİMURAY ve MÜSİAD Genel Başkanı Nail OLPAK da katılım sağladı.

Türk Patent Enstitü Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN’ın Fikri, Sınai Haklar ve Ar-Ge Teknik Komitesi Eş-Başkanı olarak katılım sağladığı toplantıda, 2013-2014 yılında planlanan 49 eylemden 27’sinin gerçekleştirildiği belirtilerek, 2014-2015 yılı Eylem Planında 62 eylem üzerinde çalışıldığı ifade edildi. Yapılan sunumlarda TPE’nin sekretaryasını yürütmekte olduğu Komite faaliyetleri çerçevesinde, önceki dönem planlanan 5 eylemden 4′ünün yerine getirildiği, kalan bir eylemin ise yeni dönemde planlanan 6 eylem arasında öngörüldüğü vurgulandı.

Türkiye’deki yatırım ortamını hem ulusal hem yabancı yatırımcılar için daha cazip hale getirmek amacıyla kurulan YOİKK kurulu 2001 yılından bu yana Ekonomi Bakanlığının başkanlığında sürdürülüyor.


BU HABERİ SOSYAL MEDYA DA PAYLAŞ